نشست‌های علمی تخصصی «زنگ هنر» منتشر شدند

متن نشست‌های علمی تخصصی «زنگ هنر» منتشر شد

1
0
متن نشست‌های علمی تخصصی «زنگ هنر»

مدیر کانون اندیشه‌پژوهی کودک و نوجوان عنوان کرد: متن نشست‌های علمی تخصصی «زنگ هنر» منتشر شد
مجید مجیدی از انتشار مجموعه نسخه‌ الکترونیکی متن نشست‌های علمی تخصصی «زنگ هنر» که سال گذشته به مناسبت هفته ملی کودک با حضور کارشناسان و صاحبنظران در حوزه‌های مختلف برگزار شد، خبر داد.
به گزارش آرتین، رسانه رسمی نوهنران ایران؛ حوزه هنری کودک و نوجوان سال گذشته به مناسبت هفته ملی کودک، نشست‌های علمی تخصصی «زنگ هنر» را با حضور کارشناسان و صاحبنظران در حوزه‌های مختلف برگزار کرد. مجید مجیدی، مدیر کانون اندیشه‌پژوهی کودک و نوجوان ماحصل این نشست‌ها را جمع‌آوری و تدوین کرد تا به شکل کتابی الکترونیکی در اختیار علاقه‌مندان قرار گیرد.

مجیدی در مقدمه‌ای متناسب با این رویداد گفت: در عصر حاضر، خانواده‌ها نســـبت به تربیت فرزندان خویش توجه و دغدغه بیشـــتری نسبت به گذشـــته دارند. توســـعه فناوری و وجود ســـبد متنوع محصولات فرهنگی و هنری به‌ویژه در زمینـــه دیجیتـــال و انتقال مفاهیـــم مثبت و منفی در ایـــن محصولات، دغدغه و توجـــه آنان را بیش از پیش کرده اســـت.

وی در توضیح بیشتر «زنگ هنر» و اهداف آن افزود: نشست‌های زنگ هنر، فرصتی برای گفتگو پیرامون فعالیت‌های فرهنگی و هنری در مدرسه است. تجربه‌های موفق در مدرسه، گویای تعامل فعال مربی و متربی که برآمده از فکر خلاق و نشاط مربّی است.

نشست‌های علمی تخصصی «زنگ هنر» منتشر شدند

مجیدی ادامه داد: سال گذشته به مناسبت هفته ملی کودک، نشست‌های علمی تخصصی با حضور کارشناسان و صاحبنظران در حوزه‌های مختلف برگزار شد. هدف از این نشست‌ها، توجه به تأثیرات تربیتی محصولات فرهنگی و هنری بر کودک بود. مدیر کانون اندیشه‌پژوهی حوزه هنری کودک و نوجوان با بیان اینکه این نشست‌ها در 5 محور موضوعی برگزار شد، در مورد موضوعات موردنظر گفت: نشست‌های علمی تخصصی «زنگ هنر» با محورهای موضوعی «هنر، کودک، تربیت»، «انیمیشن، کودک، تربیت»، «کتاب، کودک، تربیت»، «بازی، کودک، تربیت» و «موسیقی، کودک، تربیت» برگزار شد که نتایج و مباحث مطرح‌شده در آنها به‌صورت نسخه‌ الکترونیک قابل بارگیری و استفاده علاقه‌مندان است.

مجیدی در مورد چگونگی تهیه و تولید مجموعه «زنگ هنر» گفت: از آنجایی‌که این نشست‌ها به صورت حضوری و مجازی برگزار شد، گفتگوهای مطرح‌شده با استقبال خوب معلمان و والدین از شهرهای محتلف کشور همراه شد تا جایی که فقط از طریق پیام‌رسان شاد به‌طور میانگین در هر نشست حدود 10هزار نفر حضور داشتند.

وی با بیان اینکه آگاهی‌بخشـــی به والدین و مربیان پیرامون پیامدها و نحوه مواجهه با محصولات فرهنگی و هنری در تربیت صحیح کودکان موثر واقع خواهد شد، افزود: نحوه استفاده و مواجهه والدین و معلمان با گونه‌های مختلف محصولات فرهنگی و هنری در ارتباط با کودکان از جمله موضوعاتی بود که در این نشست‌ها به آن اشاره شد. مدیر کانون اندیشه‌پژوهی حوزه هنری کودک و نوجوان در معرفی بیشتر نسخه‌ الکترونیک کتاب «زنگ هنر» گفت: نشست اول «زنگ هنر» با عنوان و موضوع «هنر، کودک، تربیت» با حضور و ارائه دکتر عباس جواهری که روانشناس و عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران است، برگزار شد. نشست دوم نیز با عنوان و موضوع «انیمیشن، کودک، تربیت» با حضور دکتر افسانه نراقی‌زاده، کارشناس تربیتی و عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا (سلام الله علیها) و پرستو عسگرنجاد، کارشناس و منتقد حوزه انیمیشن برگزار شد. همچنین در نشست سوم «زنگ هنر» با عنوان و موضوع «کتاب، کودک، تربیت» با حضور دکتر فهیمه فداکار، روان‌شناس و مدرس دانشگاه برگزار شد.

مجیدی در پایان گفت: در نشست چهارم «زنگ هنر» که با عنوان و موضوع «بازی، کودک، تربیت» برگزار شد با حضور دکتر سعید مدرسی، پژوهشگر و کارشناس تربیتی و حامد تأملی، کارشناس حوزه بازی و سرگرمی میزبان علاقه‌مندان بودیم. در نشست پنجم و پایانی هم به موضوع «موسیقی، کودک، تربیت» با حضور بهرام دهقانیار، موسیقی‌دان و آهنگساز و میلاد عرفان پور، شاعر و کارشناس ادبیات پرداختیم.

با کلیک بر این متن می‌توانید این کتابچه الکترونیکی را دریافت کنید.

 

برچسب ها:

پست های مرتبط

0 0 رای ها
با انتخاب ستاره نظرت در مورد روایت را مشخص کن
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ارسال روایت

روایت خود را با ما به اشتراک بگذارید

تازه ترین روایت

عوامل-شادی-در-خانواده
جمع چهارنفره
1715493934376
برکت
IMG_۲۰۲۴۰۵۱۲_۰۹۳۵۰۳
رزق معنوی
زبان فارسی
"عاقا یا آقا"
روز دختر
نیمه دوم دنیای دخترونه
صلیب سرخ
مسیح های کوچک قرمز
شیخ صدوق
ابن بابویه
شهید مطهری
یاد استاد
شهید آوینی و نادر طالب زاده
یار نادر انقلاب
حرم  عبدالعظیم حسنی(ع)
غربت حسن ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x