نشست هماهنگی بازارپردازان محصولات فرهنگی با حضور تهیه کنندگان

این نشست در دو جلسه برگزار شد

0
0
نشست هماهنگی بازارپردازان محصولات فرهنگی با حضور تهیه کنندگان

نشست هماهنگی بازارپردازان محصولات فرهنگی با حضور تهیه کنندگان

ظهر روز ۳۰ مهرماه دومین نشست هماهنگی بازارپردازان محصولات فرهنگی به همت حوزه هنری کودک و نوجوان با حضور تهیه کنندگان در سالن صفارزاده حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش آرتین، رسانه رسمی نوهنران ایران؛ این نشست در دو جلسه برگزار شد که در جلسه اول سیدامیر آقایی، دبیر قرارگاه بازارپردازان تهران در خصوص آخرین وضعیت فعالیت تهیه کنندگان ارشد و محصولات فرهنگی آنها و همچنین لزوم هماهنگی‌ها برای برگزاری رویداد بازارپردازی تهران و نمایشگاه سبک زندگی گفت.

موضوعات مربوط به حوزه صنعت انیمیشن و محصولات خلاقه نیز مورد بررسی قرار گرفت. حضور در عرصه بین‌المللی انیمیشن و محصولات خلاقه موضوع دیگری بود که در این رویداد مورد بحث بود.

همچنین تأکید بر ظرفیت موجود تهیه‌کنندگان ارشد برای حضور به عنوان شرکت‌های دانش‌بنیان نیز مطرح شد.

در جریان این نشست به فراخوان شخصیت‌پردازان جام‌جهانی و تولیدکنندگان محصولات فرهنگی جام جهانی نیز اشاره شد.

در این فراخوان که به همت قرارگاه بازارپردازی فرهنگی ایجاد شده است طراحان شخصیت علاقه‌مند به موضوع جام‌جهانی با اتکا به ظرفیت‌های بومی و فرهنگی و همچنین تولیدکنندگان محصولات فرهنگی که با محوریت جام جهانی در دوره‌های مختلف محصولات فرهنگی مثل اسباب‌بازی، کتاب، عروسک و… تولید کرده باشند می‌توانند ثبت‌نام و حضور داشته باشند.

نخستین مسابقه ملی ارائه شخصیت پارسی هم رویداد دیگری بود که در جریان نشست به آن پرداخته شد.

نخستین مسابقه ملی ارائه شخصیت در پنج رشته پویانمایی، نشر مکتوب، نشر دیجیتال، بازی‌های ویدیویی و سرگرمی‌های فیزیکی برگزار می‌شود و فعالان این حوزه می‌توانستند آثار خود را تا ۳۰ مهرماه ارسال کنند.‌

در جلسه دوم، ارائه طرح‌های عروسکی و نمایش عروسکی تهیه‌کنندگان ارشد برای جلب مشارکت سازمان کودک حوزه هنری با حضور سجاد عباسی، معاون فرهنگی حوزه هنری کودک برگزار شد.

آقایی، دبیر قرارگاه در این بخش از جلسه با اشاره به اهمیت حوزه طراحی و تولید عروسک و نمایش عروسکی در جامعه و تعداد کم فعالان این حوزه گفت: در شورای فرهنگ عمومی طی جلساتی که داشتیم به توسعه اقتصادی گروه‌های فعال در حوزه کودک و هم‌افزا کردن ارگان‌ها و ریل‌گذاری برای تغییر نگرش و فعالیت‌ها در حوزه اقتصاد فرهنگی اشاره شده و تلاش می‌کنیم بتوانیم فعالیت‌های مطلوبی را در این بخش داشته باشیم.

وی افزود: در یک سال گذشته، رویدادهای زیادی را برگزار کرده‌ایم و حالا ۱۳ تهیه‌کننده ارشد با ما همکاری دارند.‌

آقایی ایجاد فضایی برای توسعه اقتصاد فرهنگی را امری مهم دانست و افزود: در این زمینه با برخی از مجموعه‌ها فعالیت خود را آغاز کرده‌ و حمایت آنها را در طی مسیر به همراه داشته‌ایم.‌

در ادامه سجاد عباسی، معاون فرهنگی حوزه هنری کودک اضافه کرد: حوزه هنری کودک و نوجوان در یک شخصیت‌پردازی جدید در سطح ملی فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی با اشاره به اهمیت بخش نمایشی حوزه کودک و نوجوان گفت: در ده سال گذشته در حوزه هنری کودک و نوجوان فراز و فرودهای زیادی داشتیم و شاهد اتفاق‌های زیادی در این عرصه بوده‌ایم.

عباسی تشریح کرد: ما با حمایت از گروه‌های نمایشی تلاش می‌کنیم فارغ از حمایت‌هایی که حوزه هنری انجام می‌دهد، گروه‌های نمایشی رشدونمو خود را داشته باشند. در همین راستا، صندوق سرمایه‌گذاری سکو را داریم و دوستان می‌توانند پروپوزال‌های خود را در آنجا آپلود کنند تا‌ مورد حمایت قرار بگیرند.‌

معاون فرهنگی حوزه هنری کودک ادامه داد: ۳ میلیارد سرمایه اولیه در صندوق گذاشته شده و با این مبلغ حتماً درکنار فعالان محترم حوزه فرهنگی کودک و نوجوان خواهیم بود.‌

در پایان صفی‌آبادی، یکی از فعالان فرهنگی حوزه نمایش عروسکی درباره ۵ طرح تولیدی برای تهیه‌کنندگان ارشد توضیح داد.

 

انتهای پیام

 

پست های مرتبط

0 0 رای ها
با انتخاب ستاره نظرت در مورد روایت را مشخص کن
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ارسال روایت

روایت خود را با ما به اشتراک بگذارید

تازه ترین روایت

عوامل-شادی-در-خانواده
جمع چهارنفره
1715493934376
برکت
IMG_۲۰۲۴۰۵۱۲_۰۹۳۵۰۳
رزق معنوی
زبان فارسی
"عاقا یا آقا"
روز دختر
نیمه دوم دنیای دخترونه
صلیب سرخ
مسیح های کوچک قرمز
شیخ صدوق
ابن بابویه
شهید مطهری
یاد استاد
شهید آوینی و نادر طالب زاده
یار نادر انقلاب
حرم  عبدالعظیم حسنی(ع)
غربت حسن ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x