«قصه‌ های خوب برای بچه‌ های خوب» در مدارس سراسر کشور

تمدید اجرای قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب تا پایان اسفندماه

1
0
قصه های خوب برای بچه های خوب

«قصه‌ های خوب برای بچه‌ های خوب» در مدارس سراسر کشور

به گزارش آرتین، رسانه رسمی نوهنران ایران؛ طرح «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» رویداد ویژه کودک و نوجوان است که با برگزاری در استان‌های مختلف توانسته مخاطبان زیادی را پای قصه‌های قهرمانان بنشاند. این رویداد ملی به همت حوزه هنری کودک و نوجوان و با رویکرد ویژه‌ خود در استان‌ها، استان‌های میزبان را آماده میزبانی دیگر برنامه‌های دیدنی و جذاب ویژه کودکان و نوجوانان کرده است. به بهانه این استقبال گفت‌وگویی با فاطمه داودی، دبیر طرح «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» داشته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

برگزاری «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» با چه رویکردی برنامه‌ریزی شده است؟

هدف رویداد «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» این است که قهرمانان بومی و ملی را معرفی کند و با قصه‌گویی در نقاط مختلف کشور بتواند مخاطب متنوع‌تری داشته باشد و بچه‌هایی را که کمتر به تئاتر دسترسی دارند پای نمایش‌ها بنشاند.

این رویداد شامل چه بخش‌هایی است؟

در این رویداد، قهرمان در چهار بستر بومی، ملی، اساطیری و مذهبی با استفاده از سبک‌هایی چون قصه‌گویی، مونودرام یا نمایش تک‌نفره و نقالی به مخاطبان کودک و نوجوان معرفی می‌شود.

«قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» تا امروز در کدام مدارس استانی و برای چه مقطع تحصیلی برگزار شده است؟ برنامه ‌بعدی این رویداد در چه استانی خواهد بود؟

این رویداد در شهر اهواز استان خوزستان، شهر یزد، شهر بجنورد استان خراسان شمالی، شهر سنندج استان کردستان و شهر اراک استان مرکزی برای مخاطب 9 تا 11 ساله اجرا شده و به‌زودی در شهر قزوین و شهر کاشان هم به اجرا در‌می‌آید. در ادامه اجراهای استان تهران هم در شهرستان‌های این استان و مناطق حاشیه‌ای شهر تهران انجام خواهند شد.

آیا «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» برای نوجوانان مقاطع سنی بالای 11 سال هم برنامه‌‌ای داشته است؟

«قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» برای مخاطبان 9 تا 11 سال بوده و از دیگر گروه‌های سنی تماشاگری نداشتیم چراکه متون تولیدی ما ویژه این رده سنی بوده است.

ما بر اساس استقبال مدارس، تعداد اجراها را افزایش دادیم تا نیاز مخاطب را برطرف کنیم که با بازخورد بسیار خوبی هم مواجه شد و این رویداد را برای مخاطبان به‌یادماندنی کرده است.

این رویداد چقدر توانسته هنرمندان را با خود همراه کند؟

اگرچه پیش از این روال این بود که هنرمندان تهرانی به استان‌ها اعزام می‌شدند اما اتفاق خوبی که در «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» افتاده این است که ما از ظرفیت‌های منطقه‌ای و محلی استفاده کرده‌ایم و همین باعث شد تا شبکه‌ای از هنرمندان در نقاط مختلف استان‌ها پیدا کنیم و ببینیم چه استعدادهایی داریم که تاکنون کشف و دیده نشده‌اند و در زمینه استفاده از هنرمندان محلی چقدر جای کار وجود دارد.

«قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» تا امروز با چه بازخورد و استقبالی از سوی استان‌ها روبه‌رو شده است؟

نکته جالب این است که بسیاری از استان‌ها درخواست می‌دهند که علاقه‌مند به برگزاری رویداد «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» در آنجا هستند اما اساتید حرفه‌ای ندارند و اگر کارگاه‌ها و کلاس‌هایی برگزار شود افراد می‌توانند به رشد لازم برسند.

آیا به برنامه‌ای در راستای تقویت و ارتقای کیفی این رویداد اندیشیده شده است؟

با اینکه ما اجراهای زیادی نداشتیم و قصه‌ها و نوع برگزاری «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب»

بسیار نوپا و جدید است ارگان‌ها از استان‌های مختلف درخواست‌هایی برای برگزاری این رویداد مطرح کرده‌اند؛ برای مثال «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» را برای کاروان راهیان نور در غرفه‌های مستقر در شلمچه برگزار کنیم.

همچنین یکی از پیشنهادات استان‌ها این است که بخش استعدادیابی و آموزش «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» جدی‌تر گرفته شود و ورکشاپ‌هایی برگزار شود تا کیفیت تولیدات هنرمندان استانی ارتقا پیدا کند؛ به عبارتی دیگر، اتفاق تازه‌ای که در این حوزه افتاده این است که استان‌ها استقبال کردند و درخواست استعدادیابی داشته‌اند و ما هم علاقه‌مندیم شبکه هنرمندان محلی را با استفاده از توانایی‌ها و پتانسیل‌های موجود گسترش دهیم و کلاس‌های آموزشی و کارگاهی برای بچه‌ها برگزار شود.

«قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» تا چه زمانی برگزار خواهد شد؟

در این راستا درخواست‌هایی مبنی بر ادامه اجراهای «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» در سال 1403 داشته‌ایم که در صورت فراهم شدن شرایط لازم، این رویداد را تداوم خواهد داشت.

برگزاری «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» تا پایان اسفندماه ادامه خواهد داشت و تا امروز تمام استان‌های میزبان ظرفیت‌های خود را به‌کار گرفته‌اند تا این رویداد به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

پست های مرتبط

0 0 رای ها
با انتخاب ستاره نظرت در مورد روایت را مشخص کن
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

ارسال روایت

روایت خود را با ما به اشتراک بگذارید

تازه ترین روایت

عوامل-شادی-در-خانواده
جمع چهارنفره
1715493934376
برکت
IMG_۲۰۲۴۰۵۱۲_۰۹۳۵۰۳
رزق معنوی
زبان فارسی
"عاقا یا آقا"
روز دختر
نیمه دوم دنیای دخترونه
صلیب سرخ
مسیح های کوچک قرمز
شیخ صدوق
ابن بابویه
شهید مطهری
یاد استاد
شهید آوینی و نادر طالب زاده
یار نادر انقلاب
حرم  عبدالعظیم حسنی(ع)
غربت حسن ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x